עו"ד דיני תעבורה

עורך דין לתעבורה בירושלים – נהיגה בשכרות

בישראל יש לצערנו לא מעט תאונות דרכים בכל יום. בדרך כלל התאונות שאנו שומעים עליהן בעיקר באמצעי התקשורת אלו תאונות קשות, תאונות שמסתיימות בפציעות קשות או במוות, אך מעבר להן יש עוד עשרות תאונות מידי יום ביומו, תאונות שמסתיימות בפציעות קלות או בנזק בלבד. לתאונות הללו יש גורמים שונים, כך למשל הגורם התשתיתי שהוא באחריות הממשלה וגורמי התחזוקה – תמרורים לא בולטים, כבישים לא מתוחזקים, מפגעים בטיחותיים וכבישים ללא הפרדה וכך גם הגורם המכני – בלמים לא תקינים, גלגל שניתק מרכב וכדומה. אך מעל לכל יש את הגורם האנושי זה שאחראי לרובן המכריע של התאונות. ולא, לא מדובר רק על שימוש בסלולארי אלא על דברים נוספים שמפריעים לנהג רק לנהוג, ואחד מהם הוא נהיגה בשכרות.

מי בכלל נחשב לשיכור מבחינת החוק?

אם אתם גרים באזור ירושלים ורגע לפני שאתם הולכים לחפש עורך דין לתעבורה בירושלים לנהיגה בשכרות, כדאי שתדעו מי נחשב לשיכור לפי המשטרה. לפי ההגדרה שיכור הוא מי ששותה איזה שהוא משקה משכר בעת הנהיגה, או שהוא ממונה על רכב ושותה בזמן זה. שיכור הוא גם מי שנמצא בגופו איזה שהוא סם מסוכן או תחליפים של סם מסוכן מה שגם כן יכול להשפיע על הנהיגה שלו ועל שיקול דעתו. שר התחבורה יחד עם שר הבריאות ובאישור ועדת הכלכלה קבע ריכוז אלכוהול מקסימלי שמותר על פי החוק, ומי שחרג ממנו גם הוא נחשב לנוהג בשכרות. בשביל שהוא אכן ייחשב שיכור הוא צריך לעבור בדיקה שתוכיח שריכוז האלכוהול בדמו הוא מעל למותר.

כיצד עבירת שכרות תנוקד בשיטת ניקוד משרד הרישוי?

ריכוז האלכוהול המותר בעת נהיגה

יש הגדרות לריכוז האלכוהול שמותר בזמן נהיגה, וחריגה ממנו הופכת את הנהג לנוהג בשכרות. ההגדרות הינן עד 50 מיליגרם אלכוהול במאה מיליליטר של דם, או עד 290 מיקרוגרם של אלכוהול בליטר אחד של אויר בבדיקת ינשוף. בדיקת השכרות על ידי שוטר לא מתחילה ונגמרת עם מכשיר ה"ינשוף" אלא מתחילה עם בדיקות אחרות כמו הליכה בקו ישר, נגיעה עם האצבע באף תוך כדי עצימת עיניים, ריח אלכוהול, מראה כללי, יכולת עמידה זקופה וכדומה. לאחר מכן תתבצע בדיקת הינשוף שהיא בדיקת הנשיפה שאסור בה כאמור לעבור את ה-290 מיקרוגרם של אלכוהול לכל נשיפה.

בדיקת דם לשכרות

במידה ויש לשוטר חשד סביר שזה שעומד מולו הינו שיכור ונוהג תוך כדי שכרות או שקרתה תאונה והשוטר חושד שהיא נגרמה עקב נהיגה בשכרות, הוא רשאי לקחת את הנהג לתחנת המשטרה ובתנאי מרפאה לבצע את בדיקת הדם (רק על ידי איש רפואה מוסמך)

פסילת הממצאים על ידי עורך דין

עורך דין לתעבורה בירושלים לנהיגה בשכרות כמו בכל מקום אחר, מכיר את רזי החוק ויודע איך ניתן לנסות ולפסול את הבדיקות הללו. ככלל, את בדיקת הדם קשה הרבה יותר לפסול מכיוון שהיא מדוייקת הרבה יותר אך לעיתים נמצאים פגמים בעריכה שלה מה שישפיע על החלטת השופט לגבי פסילתה. בדיקת ינשוף קל יותר לפסול בתואנות שונות ועורך דין מקצועי ועם ניסיון יוכל לפחות לנסות ולפסול את הבדיקה.

למה אתה צריך עורך דין שייצג אותך?

רשויות החוק מתייחסות בחומרה רבה למקרים של נהיגה בשכרות ורוב השופטים לא נוהגים לוותר על עונש כבד. לפי החוק, נהיגה בשכרות דינה שלילה של שנתיים ואם עבירה זו כבר נעשתה בשנה האחרונה העונש יכול להיות גם פסילה של 4 שנים. בנוסף, החוק קובע גם מאסר של שנתיים בפועל אם כי ברוב המרים השופט יסתפק במאסר על תנאי.

אם שוטר עצר אותך על נהיגה בשכרות ואם הוא ביצע לך אחת או יותר מהבדיקות שהוזכרו כאן, או שאתה חשוד בנהיגה בשכרות מכל סיבה אחרת ואתה גר בירושלים או בסביבותיה אתה חייב עורך דין לתעבורה בירושלים נהיגה בשכרות כמה שיותר מהר. עורך דין מקצועי ינחה אותך מה לעשות ומה להגיד, איך להתמודד עם המשטרה וייצג אותך בבית המשפט במידה ותצטרך.

החשוב ביותר בשורה הראשונה והתחתונה הוא לנהוג בבטחה ועל פי חוק, החוק שומר על זכויותינו וביטחוננו!

משרד עורי דין מאיה אלקריף מתמחה בשיטת ניקוד של משרד הרישוי, דיני תעבורה ועבירות תעבורה, נזיקין, ירושות וצוואות ועוד… בכל מקרה שלא יקרה, מומלץ ליצור קשר ולתאם ייעוץ. מקצועיות ואמינות חסרת פשרות.

כל המידע במאמר זה מובא לידיעה בלבד ואינו מהווה יעוץ משפטי ו\או תחליף ליעוץ כזה או אחר.

 

תכנים נוספים שיכולים לעניין אתכם:

עו"ד לענייני משרד הרישוי

עו"ד לענייני הסכמי ממון

עו"ד לענייני דיני מקרקעין

 עו"ד תעבורה בירושלים – מאיה אלקריף טל: 072-3384701

צרו איתנו קשר עכשיו לקבלת ייעוץ ראשוני