תפקידו של עורך דין נזיקין

בתחום ההתמחות של עורך דין נזיקין ירושלים היא דוגמא מעולה לשירות שאותו מקבל הציבור. בראש ובראשונה, צריך לזכור שדיני נזיקין הם חלק מהמשפט האזרחי. בניגוד למשפט הפלילי, המנהלי או דיני המעמד האישי, דיני נזיקין עוסקים בחיובים לא רצוניים בעקבות נזק שנגרם. המשמעות בפועל היא שחובה להתייעץ עם עורך דין כדי להימנע מסנקציות, קנסות ועונשים ושלפעמים מעורבות שלו יכולה להיות שווה הרבה כסף עבור הצד שנפגע מהאירוע.

מעבר לכך, ירושלים היא עיר צפופה שמתאפיינת בגיוון. כתוצאה מכך יש הרבה אירועים שקשורים לדיני נזיקין ומחייבים את המעורבות המוקדמת של עורך הדין. ככל שההיכרות של עורך הדין עם מאפייני העיר והאזור שבו הוא נמצא גבוהה יותר – כך עולה הסיכוי לטיפול אפקטיבי בתיק או בכתבי ההגנה והתביעה.

במילים אחרות, התפקיד של עורך דין נזיקין הוא לשרת את האינטרסים של הלקוחות, אבל ייתכנו הבדלים בין השירותים הניתנים לתושבי ערים שונות. ההכשרה של עורכי הדין אמנם זהה, אך בסופו של דבר הם נדרשים לבחור היכן להתמחות ואיפה להתמקם. לבחירה הזו יש משמעות אדירה עבור תושבי ירושלים ועליהם להביא אותה בחשבון בעת ביצוע עבירה.  

מדוע חשוב לפנות לעו"ד נזיקין בעת ביצוע עבירה?

חשוב לפנות לעורך דין נזיקין בעת ביצוע עבירה קודם כל כדי להבין את המשמעות החוקית שלה. עורך הדין עוקב אחר פסקי הדין התקדימיים, מכיר את התקנות והחוקים הקבועים בחוק ויכול לסייע ללקוח לדעת מול מה הוא מתמודד. אם פונים מוקדם אל עורך דין שמתמחה בדיני נזיקין, מגבשים כתב הגנה או תביעה שעולה בקנה אחד עם מאפייני החוק.

סיבה לא פחות חשובה לפנות אל עורך דין נזיקין בעת ביצוע עבירה היא כדי להבין איזה סוג של פיצוי אפשר לדרוש. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא כל סוגי הפיצויים נקבעים באותה צורה ובתי המשפט נדרשים להכניס למערכת השיקולים שלהם פרמטרים שונים. בין היתר, בתי המשפט קובעים את הפיצוי לפי הנזק שנגרם לגוף או לרכוש ולפי מה שמבקש הנפגע מהמזיק.

פניה מוקדמת לעורך דין בעת ביצוע עבירה יכולה למשל לסייע להשוות בין הפיצויים שנקבעים על ידי החוק ובתי המשפט במקרים של תאונות – לבין הפיצויים שנקבעים במקרים של רשלנות, תקיפה, לשון הרע, מטרדים, גניבת עין וכן הלאה. עורך הדין בוחן את הפרטים של כל מקרה לגופו והוא דואג לעדכן את הלקוחות לגבי המאפיינים של התביעה והפיצוי שהם יכולים לדרוש בגין האירוע.

מלבד האמור לעיל, כדאי להזכיר את החשיבות של פניה אל עורך דין נזיקין בעת ביצוע עבירה גם בהקשר של שאלת האחריות. זו למעשה השאלה המרכזית בדיני נזיקין, כי ללא אפשרות להטיל אחריות אי אפשר גם להטיל אשמה. אם רוצים לבדוק את קיומה או אי קיומה של אחריות, יש לבחון אלמנטים שונים.

האלמנטים שאותם עורך דין דיני נזיקין יכול לבחון כאשר פונים אליו לאחר ביצוע עבירה כוללים את משטר האחריות הנוהג ואת מידת ההתרשלות של המזיק. באופן עקרוני, בדיני נזיקין בוחנים מה רמת האחריות של המזיק לתוצאות מעשיו ועד כמה הוא יכול לשלוט בהן. אם למשל המסקנה של בתי המשפט היא שלמזיק יש אחריות רבה ושליטה בתוצאות, סביר להניח שהוא יקבע פיצוי לטובת הניזוק.

יתרונות בעבודה עם עורך דין נזיקין

ההיבט הטכני של עבודה עם עורך דין נזיקין מייצג רק צד אחד ברשימת היתרונות. האמת היא שלעבודה שוטפת עם עורך דין נזיקין יש עוד הרבה יתרונות וכדאי להכיר אותם. כך לדוגמא עורך הדין מעניק תחושת ביטחון לניזוק או לנפגע, הוא יכול לשרת את האינטרסים של הפוגע ובמקרים מסוימים הוא מעדכן גם את בני המשפחה לגבי ההשלכות. מהבחינה הזו גם אין הבדל בין עורך דין נזיקין בערים שונות ברחבי הארץ, אלא אם רוצים לבחור אותו על בסיס המלצות.

בבחירת עורך דין נזיקין ירושלים ותושביה יכולים להשתמש בחוות דעת אובייקטיביות של חברים, קרובים ובני משפחה. המטרה של ההמלצות היא לנסות לנבא מראש עד כמה יהיה נוח לעבוד מול עורך הדין, ומה רמת הזמינות שלו עבור הלקוחות גם כאשר המשפט מסתיים. ככל שרמת הזמינות הזו תהיה גבוהה, כך יעלה הסיכוי שהלקוחות יבחרו בשירותי עורך הדין.

שירותים בולטים של עורך דין נזיקין

את התפקיד של עורך דין נזיקין ניתן לאפיין לפי השירותים שהוא מציע. זהו עורך הדין שמוסמך לטפל בתביעות שקשורות אל נזקי גוף, תאונות דרכים ותאונות עבודה והוא גם זה שמעורב במקרים של תביעות ביטוח, תאונות תלמידים ואובדן כושר עבודה.

מן העבר השני של המתרס, אפשר למצוא עורכי דין שמציעים שירות של ייצוג לאחר פגיעת הולכי רגל או בעקבות נפילות בשטחים פתוחים. כמו כן, עורך דין שמתמחה בדיני נזיקין צריך לדעת איך לייצג אנשים בתביעות רשלנות רפואית ומה לעשות כדי להשיג פיצויים בעקבות נזקי רכוש ומחלות מקצוע.

 

תכנים נוספים שיכולים לעניין:

להרחבה בנושא צוואות וייצוג משפטי 

תביעות וייצוג לדיני תעבורה

ייצוג לתביעות נהיגה בשכרות

בירורים לניקוד משרד הרישוי

 

 

עו"ד תעבורה בירושלים – מאיה אלקריף טל: 072-3384701

צרו איתנו קשר עכשיו לקבלת ייעוץ ראשוני