דיני תעבורה 

עורך דין דיני תעבורה עוסק באחד התחומים החשובים ביותר עבור האזרח במדינה דמוקרטית.

בישראל למשל התחבורה הציבורית לוקה בחסר ולכן רוב הציבור מעדיף להשתמש ברכב פרטי, מה שמעלה את הסיכוי לתאונות דרכים.

יתרה על כך, התלות ברכב פרטי מייצרת סיכון גם עבור הולכי רגל ולכן יש חוקים ותקנות שמסדירים את הנושא. כל החוקים הללו חוסים תחת דיני התעבורה ועורך דין שמכיר אותם מבצע תפקיד קריטי.

התפקיד העיקרי של עורך דין תעבורה הוא לייצג את הלקוחות שלו מול בתי המשפט. כפועל יוצא מכך, עורך דין תעבורה מעורב גם במקרים של הגנה על נאשמים וגם במקרים של ייצוג תובעים. בין היתר, עורך דין תעבורה מתמודד לא רק מול בתי המשפט שמייצגים את עמדת המדינה – אלא גם מול חברות הביטוח, חברות השכרת רכב, גופים עסקיים ועוד.

מבחינה פרקטית, עורך דין אמור לייצג את האינטרסים של הלקוחות ולשמור עליהם. בתחום הספציפי של דיני תעבורה זה אומר שהתפקיד של עורך הדין הוא להכיר לעומק את כללי התחבורה היבשתית. יתרה על כך, התחום המשפטי שעוסק בכללי התחבורה היבשתית משתנה אף הוא חדשות לבקרים ולכן עורך הדין נדרש להישאר עם אצבע על הדופק.

כל הסיבות לפנות לעו"ד תעבורה בעת ביצוע עבירת תנועה

ביצוע עבירת תנועה הוא אירוע חמור שמציב את הנאשם מול ערכאות הדין השונות. בין אם העבירה בוצעה במתכוון או בשוגג, הדבר החשוב ביותר הוא להתייעץ עם עורך דין שמכיר את התחום ובקיא בו.

התייעצות עם עורך הדין היא חלק קריטי מהניסיון להתמודד עם דיני תעבורה ולנצל את הזכויות שמגנות על האזרחים. בנוסף, יש סיבות טובות לפנות לעורך דין תעבורה שקשורות לנושא המשפטי עצמו.

ראשית, כדאי לפנות לעורך דין תעבורה בעת ביצוע עבירות תנועה כדי להתייעץ איתו. התייעצות עם גורם מוסמך, אובייקטיבי ואמין כמו עורך דין דיני תעבורה משרתת את האינטרס של העבריין לכאורה ומסייעת לו להתמודד עם ההשלכות. במקביל, התייעצות עם עורך הדין היא גם הדרך היחידה לדעת מהם סיכויי ההצלחה במשפט או האם עדיף לפנות לכיוון של הסדר טיעון, גישור וכן הלאה.

שנית, מומלץ לפנות כמה שיותר מהר אל עורך דין תעבורה בשביל לקבל רקע על אירועים תקדימיים ורלוונטיים. לרוב האנשים והאזרחים הפרטיים אין מידע על פסקי דין שדומים לאירוע שבו הם היו מעורבים. במילים אחרות, לאחר ביצוע עבירת תנועה צריך לפנות לעורך דין ולבדוק האם אירועים מהעבר הקרוב והרחוק יכולים לסייע לטיפול באירוע הנוכחי.

מלבד האמור לעיל, יש משמעות פסיכולוגית לפנייה לעורך דין. כדאי לפנות לעורך דין כמה שיותר מהר ולהתייעץ איתו לגבי ההשלכות של עבירת תנועה או העונשים הקבועים בגינה בחוק. ככל שעורך הדין יהיה קשוב ומקצועי יותר, כך יעלה הסיכוי שהלקוחות יקבלו מידע קונקרטי וענייני. המידע הזה מעניק ללקוחות של עורך הדין תחושת ביטחון ומסייע להם להתמודד עם ההשלכות הרחבות של העבירה.

היתרונות בעבודה שוטפת עם עורך דין תעבורה

עורך דין שמתמחה בדיני תעבורה מייצג את האינטרסים השונים של הלקוח בכל שלבי המשפט. זהו הגורם שמקבל לידיו את פרטי המקרה ואת המסמכים, פונה אל הרשויות ורשאי להגיש בקשה לבתי המשפט, לעיריות המקומיות או למשטרה. היתרון כאן שהנאשם או התובע יכולים להמשיך כרגיל בחייהם, בעוד מאחורי הקלעים מתבצעת עבודה יעילה לטיפול באינטרסים ובכתבי ההגנה או התביעה שלהם.

בנוסף, היתרונות בעבודה שוטפת עם עורך דין הוא שאפשר לפנות אליו בכל בקשה מיוחדת. יש מקרים רבים שבהם אירוע משפטי מסוים מתחיל בסיטואציה ספציפית, אך מתקדם באופן שאותו לא ניתן לחזות. במקרים אלו יכול עורך הדין לעמוד לרשות הלקוחות ולהעניק להם משענת. אותה משענת תשתמש את הלקוחות בהתנהלות מול בתי המשפט ותגן עליהם מפני החמרה במצבם החוקי.

בחירה נכונה של עורך דין תעבורה

התפקיד שאותו מבצע עורך דין תעבורה חשוב עבור קהל יעד מגוון ובעיקר לאנשים פרטיים שמתמודדים עם תביעות ועבירות דומות. אף על פי כן, רבים לא יודעים כיצד לבחור את עורך הדין ואיך להשוות בין נותני השירותים בתחום המשפטי. הפתרון לזה הוא להשקיע זמן בקבלת המלצות על עורכי דין ובתיאום פגישה אישית מולם.

פגישת היכרות ראשונית מול עורך דין שמתמחה בדיני תעבורה לא מחייבת אף אחד מהצדדים, אך יש לה יתרונות גדולים. הפגישה היא הזדמנות מעולה להתרשם מעורך הדין ברמה האישית ולנסות להבין את הפרספקטיבה שלו על התחום המשפטי. יתרה על כך, פגישה אישית היא גם דרך מצוינת לבחון את הכימיה בין הצדדים ולנבא את הצלחת העבודה המשותפת מול עורך הדין בטווח הקצר והארוך.

לסיכום, עורך דין שמתמחה בדיני תעבורה עוסק בתחום רחב ומקיף ולכן מציע המון שירותים. בנוסף, חשוב לפנות לעורך הדין כמה שיותר מוקדם ורצוי לעשות זאת לאחר פגישת היכרות.

 

 תכנים נוספים שיכולים לעניין:

עו"ד לענייני משרד הרישוי

עו"ד לענייני נהיגה בשכרות

עו"ד לענייני דיני מקרקעין

 

 

 עו"ד תעבורה בירושלים – מאיה אלקריף טל: 072-3384701

צרו איתנו קשר עכשיו לקבלת ייעוץ ראשוני