עו"ד דיני מקרקעין

עורך דין מקרקעין בירושליםדיני מקרקעין כוללים שורה ארוכה של זכויות, חובות ותקנות ולכן יש צורך במעורבות צמודה של עורך דין על מנת להכיר אותם. התפקיד של עורך דין הוא לעקוב מקרוב אחר עדכונים בחוקים ובתקנות ולבהיר את ההוראות עבור הלקוחות. מתוקף תפקידו, עורך דין מקרקעין מציע שירותים לאנשים פרטיים, ליזמים ולקבלנים. בנוסף, עורך הדין הוא היחיד שיכול לייצג את האינטרסים של הרשויות בכל מה שנודע לדיני מקרקעין וההנחיות שחלות עליהן.

עוד דרך לאפיין את תפקידו של עורך דין מקרקעין היא להכיר לעומק את התחומים שבהם הוא עוסק. כך למשל אפשר לראות שעורך הדין חייב לשלוט בנושא של זכויות מקרקעין, אך במקביל גם נדרשת ממנו הבנה של דיני קרקעות לפי המשפט העברי ושל רישום זכויות במקרקעין בישראל היום לעומת העבר.

במדינה כמו ישראל, התפקיד של עורך הדין שמתמחה בדיני מקרקעין כולל התייחסות לפקודת הקרקעות, עסקאות נוגדות במקרקעין ותקנות העברת קרקעות ולעיתים הוא מעורב בנושאים פוליטיים ובהם מכירת קרקעות בין יהודים לערבים ותפיסת קרקעות ביהודה ושומרון.

הבדלים בין שירותי עורך דין מקרקעין בערים השונות

על רקע האמור לעיל אפשר להבין טוב יותר מדוע קיימים הבדלים בין שירותי עורך דין בערים שונות ברחבי הארץ. קודם כל, עורך דין מקרקעין בירושלים מטבע הדברים נדרש להתמודד ברמה אינטנסיבית יותר עם הנושא של מאבקים בין יהודים לפלסטינים – בהשוואה לעורכי דין שמתמחה גם הם בדיני מקרקעין אך נמצאים בערים אחרות בארץ.

המעורבות של עורך דין מקרקעין בעיר כמו ירושלים נובעת מהמאפיינים של המקום ומהוויכוחים בין החלק המזרחי ומהערבי. עורך הדין הוא לעיתים קרובות הגורם היחיד שיודע כיצד לייצג את האינטרסים של הצדדים ובאיזה כלים להשתמש על מנת לשכנע את בתי המשפט. בין היתר, עורך הדין נדרש לבסס את הטענות שלו על נימוקים, דוגמאות והסברים ואף לארגן אותם בצורה נכונה.

שנית, להבדלים בין שירותי עורך דין מקרקעין בערים שונות יש השפעה על הלקוחות. קל יותר לקבל המלצות על עורך דין מקומי מאשר להתייעץ עם חברים, קרובים, קולגות ושכנים לגבי עורך דין שנמצא בעיר אחרת לגמרי. אם מנסים לבסס את הבחירה בעורך דין מסוים על המלצות אובייקטיביות וחוות דעת מנומקות, רצוי מלכתחילה להתמקד באיש מקצוע מקומי.

מדוע חשוב לפנות לעו"ד מקרקעין בעת ביצוע עבירה?

כיום ברורה החשיבות של פניה מוקדמת לעורך דין בעת ביצוע עבירות שונות. הכי קל לראות את זה בעבירות שקשורות לדיני מקרקעין, אך יש אירועים שבהם הפניה אל עורך הדין נדרשת גם לאחר ביצוע עבירות תנועה. אם למשל עבירת תנועה מביאה לפגיעה בנכס מקרקעין – עורך דין שמתמחה בדיני מקרקעין יכול לייצג את הצדדים המעורבים ולעדכן אותם לגבי פסקי דין שמייצגים את האינטרסים שלהם.

בנוסף, חשוב לפנות אל עורך דין מקרקעין בעת ביצוע עבירה כדי למנוע מצב של הטלת סנקציות, קנסות ועונשים בלתי הפיכים. ככל שמקדימים לפנות אל עורך הדין, כך עולה הסיכוי לטיפול אפקטיבי בתביעה או לניסוח נכון של כתב הגנה. לשם השוואה, מי שמתעכב בפניה אל עורך הדין עלול למצוא את עצמו מול שוקת שבורה ובמקרים מסוימים גם מול ההשלכות של דיני התיישנות.

האמת היא שאין טעם להתעכב לפני שפונים אל עורך דין שמתמחה בדיני מקרקעין משום שאפשר להתייעץ איתו ללא התחייבות. שירותי הייעוץ הללו אמנם מתומחרים לפי שעה, אך הם לא מחייבים את הלקוח ורק אחריהם אפשר להחליט כיצד להמשיך לפעול. זו גם למעשה הסיבה שבגללה פניה אל עורך דין מקומי שמתמחה בדיני מקרקעין היא הפתרון הטוב ביותר – בין אם עבור הנאשמים בעבירות מקרקעין או בין אם מדובר באנשים שרוצים לתבוע קבלנים, יזמים, עיריות מקומיות, גופים מוניציפאליים וכן הלאה.

יתרונות בעבודה עם עורך דין מקרקעין

העבודה השוטפת עם עורך דין שמתמחה בדיני מקרקעין מקפלת בתוכה יתרונות רבים. היתרון העיקרי הוא שאפשר לפנות אל עורך הדין בכל מקרה של דילמה והתלבטות, להתייעץ איתו לקבל חוות דעת מנומקת שמבוססת על פרטים נכונים. בניגוד להתייעצות עם חברים או משפחה, עורך דין שמתמחה בדיני מקרקעין מכיר את העבר וההווה של התקנות והוא עוקב אחריהן מקרוב גם בתוך בתי המשפט וגם מחוץ להם.

כמו כן, בעבודה עם עורך דין יש יתרון כלכלי מובהק. מקרקעין מוגדרים על פי החוק בישראל כנכסים שאינם מיטלטלין ולכן מדובר לא רק בקרקע אלא גם בכל מה שבנוי ונטוע עליה. מבחינה מסחרית, המשמעות של טיפול בתיקי מקרקעין היא התמודדות עם נכסים בשווי של מאות אלפי ומיליוני שקלים. אם רוצים להימנע מהטלת קנסות וסנקציות, אין כמו מעורבות מוקדמת של עורך דין לצורך שיפור שיתוף הפעולה והעבודה.

לסיכום, עורך דין מקרקעין מבצע עבודה חשובה ומייצג את האינטרסים של הציבור. את עורך הדין כדאי לבחור לפי האזור שבו מתנהלת התביעה ורצוי גם לאסוף המלצות.

 

נושאים אחרים שיכולים לעניין אתכם:

דיני תעבורה

שיטת הניקוד של משרד הרישוי

עורך דין תעבורה בירושלים

 

עו"ד תעבורה בירושלים – מאיה אלקריף טל: 072-3384701

צרו איתנו קשר עכשיו לקבלת ייעוץ ראשוני