עורך דין פשיטת רגל והוצאה לפועל בירושלים

עורך דין שמתמחה בדיני הוצאה לפועל, כינוס נכסים ופשיטת רגל מציע מגוון רחב של שירותים עבור תושבי ירושלים והסביבה. למרות שניתן למצוא עורכי דין עם התמחות דומה גם בערים אחרות ברחבי הארץ, הביקוש עבורם בירושלים גבוה באופן יחסי וזאת בגלל סיבות שונות. בנוסף, כיום ניתן לראות את המעורבות של עורך הדין גם בתיקי הוצאה לפועל ופשיטת רגל שנפתחים עבור אנשים פרטיים – וגם בתיקים שנפתחים לעסקים, משרדים ומוסדות.

התפקיד העיקרי של עורך דין פשיטת רגל הוא לזהות את צרכי הלקוחות ולייצג את האינטרסים שלהם. דיני הוצאה לפועל, כינוס נכסים ופשיטת רגל מורכבים ומסובכים ורק עורך דין מסוגל לקרוא בין השורות. בטווח הארוך, היכולת הזו של עורך הדין משרתת את הלקוחות כי היא מאפשרת להם להימנע מסנקציות ולחסוך בהוצאות מיותרות. חוץ מזה, עצם המעורבות של עורך הדין נוסכת ביטחון באנשים שצריכים להתמודד עם תהליכים של פשיטת רגל וכינוס נכסים.

סוגי שירותים שניתנים על ידי עורך הדין

את מאפייני התפקיד של עורך הדין אפשר לזהות גם לפי השירותים שאותם הוא מציע. זהו איש מקצוע שתפקידו לייצג לקוחות במקרים של פשיטת רגל, אך מן העבר השני גם לעמוד לרשות הנישומים במקרים של הסדרי חוב, עיקולים ואיחוד תיקים. במקרים קיצוניים יכול עורך הדין לייצג את הלקוחות על מנת למנוע עיכוב יציאה מהארץ, ויש סיטואציות שבהן אנשים פרטיים פונים אליו כדי לגבות חובות או לבצע חקירת יכולת.

שירותים לא פחות חשובים שניתנים על ידי עורך דין מסבירים את תפקידו בתחום של כינוס נכסים והוצאה לפועל. בהקשר הזה אפשר לראות כיצד המעורבות של עורך דין פשיטת רגל תורמת להקפאת הליכים, ייצוג ערבים או ניסיון לקבלת הפטר ובאיזה אופן הוא מסייע בהתמודדות עם צ'קים חוזרים. בכל אחד מהמקרים האלה, עורך הדין הוא איש המקצוע היחיד שמוסמך לייצג את הלקוחות מול הערכאות וגם להגיש בשמם בקשות לרשויות.

מלבד האמור לעיל, יש עורכי דין שעוברים תהליך ארוך של הסמכה והכשרה על מנת לייצג את הלקוחות במהלך הגשת ערעורים. הגשת ערעור היא חלק חשוב בתהליך של פשיטת רגל כי בעזרתה אפשר לעכב תהליכים של כינוס נכסים. במקביל, עורכי דין שהם מגשרים מוסמכים יכולים לערוך בירור בין הצדדים המעורבים בתהליכי פשיטת רגל ויש מקרים שבהם הם מייצגים מוסדות וגופים בהתנדבות ובתור פרו-בונו.

הייחודיות של ירושלים בתהליכי פשיטת רגל

פשיטת רגל היא תהליך מורכב בכל מקום בארץ אבל יש לה כאמור משמעות מיוחדת בעיר כמו ירושלים. ראשית, מדובר באחת הערים הגדולות בארץ וחלק מהאוכלוסיה בה נמצא במצב של סיכון פיננסי. סיכונים אלו גורמים לעיתים קרובות לאנשים פרטיים להיכנס למצבים של פשיטת רגל ולסבול מסנקציות וכינוס נכסים. במקרים מן הסוג הזה, צריך לבחור עורך דין מקומי שמכיר את הרשויות בירושלים ויודע באיזה נימוקים להשתמש על מנת לשכנע אותם.

שנית, תושבי ערים גדולות מעדיפים עורך דין מקומי כי קל יותר לקבל עליו המלצות. מי שגר בעיר הבירה של ישראל לדוגמא יכול לברר על עורך דין פשיטת רגל בירושלים מול חברים, קרובי משפחה, שכנים, קולגות ועוד. למרות שבחלק מהמקרים אנשים שנמצאים בעיצומה של פשיטת רגל מתביישים לדבר על זה, המלצה אובייקטיבית היא בכל זאת כלי שבו כדאי להשתמש על מנת להשוות בין עורכי דין.

מדוע חשוב לפנות אל עורך דין פשיטת רגל בעת ביצוע עבירות?

הליך חדלות פירעון מהסוג של פשיטת רגל חל על חייבים שהם יחידים. בניגוד לחברות בע"מ שעבורן עלול להתחיל הליך פירוק, פשיטת רגל מערבת אנשים שלא תמיד יש להם ידע לגבי עולם העסקים והמסחר. יתרה על כך, אנשים פרטיים נמצאים בסיכון לבצע עבירות ולכן הפתרון הכי טוב עבורם יהיה לפנות כמה שיותר מוקדם לעורך דין.

פניה אל עורך דין פשיטת רגל בעת ביצוע עבירות קודם כל מאפשרת לקבל גיבוי חוקי ומשפטי. הגיבוי הזה מעיד על שקיפות והוא מונע מצבים של הטלת סנקציות וקנסות נוספים על הנאשם. בטווח הארוך, מעורבות מוקדמת של עורך הדין פועלת לטובת כל הצדדים.

היתרונות בעבודה עם עורך דין פשיטת רגל

עבודה שוטפת עם עורך דין שמתמחה בפשיטת רגל, כינוס נכסים והוצאה לפועל היא תנאי לסיום מוצלח וקצר של התהליך. את היתרון הגדול ביותר אפשר לראות כבר בשלב שבו מגישים בקשה לפשיטת רגל, כי עורך הדין עוזר לנסח אותה. בשלבים מאוחרים יותר אפשר לעבוד עם עורך דין כדי להתמודד עם צו כינוס, בשביל להעביר הכרזה רשמית על פשיטת רגל או על מנת לנסות לקבל צו הפטר.

לסיכום, מעורבות צמודה של עורך דין שמתמחה בפשיטת רגל עולה בקנה אחד עם האינטרסים של החייבים. כמו כן, עורך הדין צריך להיות מעורב בשלבים מוקדמים גם בשביל להגדיל את הסיכוי שהנושים יקבלו את הכספים שמגיעים להם.

 

תכנים נוספים שיכולים לעניין:

כתיבת צוואות ומימוש

תביעות נזיקין רכוש

תביעות נזיקין גוף

תעבורה – נהיגה בשכרות

שיטות ניקוד משרד הרישוי

בדיקות ממלז

 

עו"ד תעבורה בירושלים – מאיה אלקריף טל: 072-338470